David Novák

David je odborníkem na okna, dveře i stínící techniku. Rád vám v případě nutnosti poradí.


Články autora:

Odolnost našich dveří testovala policie

Podle testů, které jsou prováděny speciálními jednotkami, je jasné, že běžný smrtelník se přes konstrukci dobrých bezpečnostních dveří nemůže snadno dostat. Dveře jsou testovány těmito útvary proti mechanickému poškození, obvykle nářadím, o kterém si myslí, že má k dispozici téměř každý, kdo se chce někam vloupávat. 

Číst celý článek...

Jak správně vybrat plastová okna

Měníte okna a snažíte se vyznat v nabídce plastových oken, ale nedaří se vám zjistit, co je pro výběr nejdůležitější?

V dnešním článku si probereme, co brát při výběru v potaz a jak nešlápnout vedle, aby vám mohla okna sloužit dlouhá léta.

Číst celý článek...

Jak a čím nejlépe vyčistit dřevěné dveře?

Dřevěné dveře mají nepochybně své kouzlo. Žádají si však určitou dávku péče, aby jejich vzhled i životnost byly co nejdéle zachovány v perfektním stavu. V dnešním článku vám proto poradíme, jaké jsou nejefektivnější způsoby čištění dřevěných dveří, aby nedošlo k jejich poškození a vydržely vám co nejdéle!

Číst celý článek...

Výhody a nevýhody zasklení balkonu

Balkón je opradu skvělým místem, kde si můžete užívat čerstvý vzduch a někdy i krásné výhledy. Ale co když byste mohli svůj balkón využívat po celý rok a v každém počasí? Zasklení balkonu je jednou z možností, kterou máte k dispozici.

Číst celý článek...

5 výhod hliníkových oken

Hliníková okna jsou nejen trvanlivá, ale také velmi pevná. Hliník je materiál, který si poradí s tlakem a zátěží. V článku jsme shrnuli pět hlavních výhod, které tato varianta přináší.

Číst celý článek...

Kdy vyměnit plastová okna?

Plastová okna, i když jsou známá svou odolností a nízkými náklady na údržbu, nejsou nesmrtelná. Zvláště starší modely mohou častěji vykazovat známky opotřebení a únavy materiálu. Jejich účinnost v ochraně před teplem, chladem a hlukem může s časem slábnout.

Číst celý článek...

Kolik stojí výměna oken do bytu?

Výměna oken je důležitou investicí do pohodlí, energetické účinnosti a estetiky vašeho domova. Okna jsou klíčovým prvkem budovy, který ovlivňuje mnoho aspektů našeho každodenního života. Pro výměnu můžete mít spoustu důvodu, rozhodujícím faktorem se ale často stává cena. Kolik taková výměna stojí a s čím vším je nutné počítat? Na to jsme se podívali na následujících řádcích.

Číst celý článek...

Jak vybrat bezpečnostní dveře?

Bezpečnostní dveře jsou základem ochrany vašeho domova a majetku. Při výběru správných dveří je důležité zvážit několik klíčových faktorů, které zajistí vaši bezpečnost a zároveň splní vaše požadavky na design. Tento průvodce vám poskytne důležité informace a rady, které vám pomohou při rozhodování.

Číst celý článek...

Na co myslet před stavbou zimní zahrady?

Zimní zahrada může být útočištěm, místem pro relaxaci či splněním snu o prostoru se zelení, bez nutnosti zahrady. Aby však byla skutečným přínosem pro domov, je třeba před zahájením její stavby pečlivě promyslet několik klíčových aspektů. Podívejte se jakých.

Číst celý článek...

Vybíráme podlahu do zimní zahrady

Při zařizování zimní zahrady je výběr podlahy zásadním rozhodnutím, které ovlivní nejen estetiku prostoru, ale také jeho funkčnost a odolnost vůči vlhkosti a teplotním výkyvům. Představíme vám ty nejvhodnější podlahové materiály pro zimní zahradu.

Číst celý článek...

David Novák

David Novák

David je odborníkem na okna, dveře i stínící techniku. Rád vám v případě nutnosti poradí.

Kategorie článků