Výhody zasklení lodžie

Chybí vám k pohodlnému bydlení několik čtverečních metrů? Řešením může být zasklení balkonu nebo lodžie. Tím získáte víc životního prostoru, aniž byste přišli o kontakt s přírodou nebo výhled do krajiny. Jaké další výhody se se zasklením původně venkovních prostor pojí si přiblížíme v následujícím článku.

Více prostoru po celý rok i méně prachu

Hlavním důvodem, proč se lidé uchylují k zasklívání venkovních prostor, je nedostatečná rozloha jejich interiérů. I když balkon v létě částečně nahradí další pokoj, jde jen o malou část roku a je výhodnější mít šanci používat toto místo celoročně. O čerstvý vzduch ale přijít nemusíte: posuvné systémy a francouzské dveře mohou v teplých měsících zůstat otevřené v podstatě neomezeně, takže si můžete i nadále užívat svoji oblíbenou kávu pod slunečními paprsky.

S tím se pojí další výhoda zasklených prostor: do uzavřených míst se méně práší z ulice, v jarních měsících chrání před pylem, celoročně pak před deštěm, hlukem, hmyzem i zloději. Kromě toho pocítíte výhody zasklení i na vyúčtování energií, funguje totiž částečně i jako zateplení.

Co je třeba řešit před realizací

Než se pustíte do projektu, ověřte si, jaké podmínky v místě vašeho bydliště pro zasklívání lodžií a balkonů platí, zejména pokud žijete v bytě. Pravděpodobně po vás budou chtít souhlas majitele domu nebo bytu, případně společenství vlastníků a ohlášku nebo stavební povolení. Jakmile získáte potřebné dokumenty, nechte zkontrolovat stav balkonu a opravit případné vady. Poté se můžete pustit do samotné realizace.

V nabídce jsou rámové i bezrámové systémy z různých materiálů a s odlišnými vlastnostmi. Při výběru se řiďte svým vkusem i radami odborníků, abyste si svůj nový životní prostor mohli užívat na maximum.

Potřebujete poradit s projektem nebo výběrem konkrétního řešení? Kontaktujte nás, naši odborníci vám rádi pomohou.

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500 | 28. 5. 2023 02:36