Zobrazit sortiment
Hlavní stránka - Doplňky - Parapety

Parapety

Parapety exteriérové

Venkovní parapet

Venkovní parapety dodáváme z jakostního kompozitu Al, Mg, Si 0,5 F 22. Povrchová úprava je tvořena práškově nanášenou barvou, která je následně vypalována.

Parapety lze dodat v hloubce od 50 mm – 400 mm a délky max 6500 mm. Síla stěny dle šířky mezi 1,5 až 2,6 mm.

Parapety jsou ochráněny odolnou PVC fólií, která zabraňuje poškození povrchu při přepravě a při montáži na objekty na kterých ještě probíhají stavební úpravy.

Dekory exteriérových parapetů

Parapety interiérové

Parapety plastové komůrkové Deceuninck/Inoutic

Vnitřní parapet

Parapety lze dodat v hloubce od 116 mm – 600 mm a délky max 6000 mm.

Dekory interiérových plastových parapetů

Parapety dřevotřískové Paramont

Parapety jsou určeny pro vnitřní použití v obytných prostorách a provozech. Vyrábějí se metodou postforming, při které se lepí horní krycí vrstva (vysokotlaký laminát HPL o síle 0,8 mm) na dřevotřískovou desku. Ze spodní strany je parapet potažen protitahovou folií.

Dřevotřískový parapet

Vlastnosti:

Postformingové parapetní desky jsou určeny pro použití ve vnitřních prostorách s běžným klimatem. Parapety se lepí na podkladní betonovou podlož buď silikonovými tmely nebo nízkoroztažnými montážními pěnami. Vlivem zbytkové vlhkosti z podezdívky může vnikat do dřevotřískové desky řeznými plochami vlhkost, proto je nutné tyto plochy chránit. Tyto řezné plochy se buď lemují nažehlovací páskou, nebo se na ně nasazují plastové krytky v barvě dezenu parapetu. Prostor mezi krytkou a parapetem je vhodné utěsnit silikonovým tmelem. Parapety odolávají oděru, UV záření, vařící vodě a vysokým teplotám, běžným domácím chemikáliím.

Dekory interiérových dřevěných parapetů

Zadejte nezávaznou poptávku

Další prodávaný sortiment